Visi patikrinti asmenys atsakingai laikėsi izoliacijos

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) prie Sveikatos apsaugos ministerijos tikrina asmenis, kuriems patvirtintas koronavirusas (COVID-19) ir kurie gydosi namuose bei su jais sąlytį turėję asmenys, laikosi izoliavimosi taisyklių. NVSC specialistai atsitiktinės atrankos būdu per savaitę (2020 m. rugpjūčio 24–28 dienomis) patikrino 215 gyventojų iš 1 031, kurie privalėjo laikytis saviizoliacijos.

NVSC specialistai džiaugiasi atsakingu visuomenės požiūriu į izoliacijos laikymąsi, nes per praėjusios savaitės atliktus patikrinimus pažeidimų neužfiksavo.

Primename, jei izoliuotis turinčio asmens nebūtų nurodytoje izoliavimosi vietoje, laikoma, kad izoliuotis turintis asmuo galimai pažeidė izoliavimosi reikalavimų laikymąsi ir dėl to teisės aktų nustatyta tvarka būtų pradedamas administracinių nusižengimų tyrimas.

Kaip saviizoliacijos laikosi asmenys, grįžę ar atvykę iš užsienio valstybių, kontroliuoja policija ir savivaldybių administracijos.

Saviizoliacijos taisyklės 

  • visą izoliavimo laiką nepriimkite svečių (lankytojų);
  • laikykitės sveikatos priežiūros specialisto nurodymų;
  • maistu, vaistiniais preparatais ir kitomis būtinomis priemonėmis pasirūpinkite nuotoliniu būdu arba paprašykite, kad tuo pasirūpintų kiti asmenys (pvz., šeimos nariai, draugai ar kt.), kuriems nėra taikomos izoliavimo priemonės, arba savivaldybės administracija;
  • kasdien matuokitės kūno temperatūrą ir stebėkite savo sveikatos būklę dėl kosulio ir pasunkėjusio kvėpavimo simptomų pasireiškimo;
  • pablogėjus sveikatos būklei ar atsiradus ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomams (staigiai prasidėjęs bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas), kreipkitės į Karštąją koronaviruso liniją numeriu 1808;
  • Pakeisti saviizoliacijos vietą galite tik gavus NVSC leidimą. Leidimai palikti izoliavimosi vietą išduodami tik epidemiologams įvertinus, ar nėra infekcijos išplitimo rizikos. Daugiau informacijos apie tai rasite čia.