Nacionalinės pratybos: informacija dėl gyventojų evakavimo

Pagal pratybų scenarijų vakar, spalio 1 dieną, Astravo (Baltarusija) atominėje elektrinėje įvyko avarija. Spalio 2 d. naujausiais duomenimis evakuojami Vilniaus rajono Mickūnų, Lavoriškių ir Buivydžių seniūnijų bei Švenčionių rajono Švenčionių ir Magūnų seniūnijų gyventojai. Kalio jodido tabletes skirsto seniūnijos ir prašome gyventojų jį vartoti pagal griežtai pateiktas rekomendacijas – ne daugiau kaip 2 tabletes žmogui.

Evakuacijos planas:

 

Evakuojamos teritorijos

Tarpiniai punktai

Evakuacijos kryptis

Vilniaus r.

Mickūnų sen.

Mickūnų miestelis

Kalvarijos savivaldybė

Lavoriškių sen.

Buivydžių sen.

Švenčionių r.

Švenčionių r.

Švenčionių miestas

Zarasų rajono savivaldybė

Magūnų sen.

Šių seniūnijų žmonės turi registruotis seniūnijose, kurios organizuos jų pervežimą autobusais. Autobusus lydės ir gyventojų saugumą užtikrins policijos ekipažai.

Šiuo metu 105 gyventojai yra užsiregistravę Vilniaus rajono Mickūnų, Lavoriškių ir Buivydžių seniūnijų gyventojų surinkimo punktuose, 180 gyventojų ir civilinės saugos sistemos pareigūnų gavo kalio jodido tabletes.

Pratybų akimirka iš Magūnų seniūnijos

Evakuotiems gyventojams bus suteiktas laikinasis būstas valstybės lėšomis.

Kalvarijos ir Zarasų rajonų savivaldybėse įrengti informacijos centrai, teiksiantys gyventojams rekomendacijas apie saugos priemones.

Visiems Lietuvos gyventojams nurodoma sekti skelbiamą informaciją per nacionalinį radiją ir televiziją, interneto svetainę www.lt72.lt ir vykdyti teikiamas rekomendacijas.

Nuolat atnaujinamą informaciją apie esamą situaciją, rekomendacijas gyventojams pagal jų gyvenamąją vietą galima stebėti  čia.