Nacionalinės pratybos: evakuotiems gyventojams užtikrinamas laikinasis būstas, maitinimas, psichologinė pagalba

 

Pagal pratybų scenarijų vakar, spalio 1 dieną, Astravo (Baltarusija) atominėje elektrinėje įvyko avarija. Naujausiais duomenimis iš užterštos teritorijos yra evakuoti visi gyventojai, jiems išdalintos kalio jodido tabletės. Panaudojant valstybės rezervo išteklius evakuotiems gyventojams užtikrintas laikinasis apgyvendinimas, maitinimas, teikiama psichologinė pagalba.

Pasak Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos direktoriaus pavaduotojo, laikinai vykdančio direktoriaus funkcijas Mindaugo Kanapicko, iš viso šiandien apšvitos kontrolė buvo atlikta 100 žmonių, iš jų 40 žmonių buvo atliktas dezaktyvavimas. Dezaktyvavimas taip pat buvo atliktas švarinimo darbus vykdžiusiems civilinės saugos pareigūnams.

Visiems Lietuvos gyventojams nurodoma sekti skelbiamą informaciją per nacionalinį radiją ir televiziją, interneto svetainę www.lt72.lt ir vykdyti teikiamas rekomendacijas.

Nuolat atnaujinamą informaciją apie esamą situaciją, rekomendacijas gyventojams pagal jų gyvenamąją vietą galima stebėti čia.