Ugniagesiai prašo gyventojų šildytis saugiai

Per devynis šių metų mėnesius Lietuvoje kilo 9762 gaisrai. Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu jų skaičius išaugo 25,8 proc. Gaisruose žuvo 63 žmonės (2017 m. per tą patį laikotarpį – 69), iš jų 2 vaikai (3), o 125 gyventojai (127) patyrė traumų. Tai mažiausias per tris metų ketvirčius gaisruose žuvusių žmonių skaičius per 15 metų (penkerių metų vidurkis – 85 gaisruose žuvę žmonės).

Šalyje kilo 3 gaisrai, kuriuose žuvo po 2 šalies gyventojus, o 57 gaisrai nusinešė po vieną žmogaus gyvybę. Miestuose žuvo 21 žmogus, o miesteliuose ir kaimo vietovėse – 42. Dvidešimt du žmonės  žuvo Vilniaus apskrityje (iš jų po 6 gyventojus Švenčionių r. sav. ir Vilniaus mieste), 16 – Kauno (iš jų 8 – Kauno mieste), 7 –  Šiaulių, 5 – Panevėžio, 4 – Utenos, 3 – Alytaus, po 2 – Marijampolės bei Tauragės apskrityse ir po 1 – Klaipėdos bei Telšių apskrityse. Gaisruose žuvo 46 vyrai ir 17 moterų.

Atsižvelgdamas į tai, kad miesteliuose ir kaimo vietovėse šiemet žuvo 2 kartus daugiau žmonių negu miestuose, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prašo gyventojų pasirūpinti savo būsto saugumu ir šildymo sezono metu su ugnimi bei šildymo įrenginiais elgtis ypač atsargiai.

Kaip elgtis šildymo sezono metu galite paskaityti čia.

 

Gaisru zemelapis