Stalo pratybose siekta išsiaiškinti, kaip pasirengta branduolinėms ir radiologinėms avarijoms

Gegužės 10 d. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente vyko stalo pratybos „Civilinės saugos sistemos subjektų veiksmai įvykus branduolinei avarijai Baltarusijos Respublikos teritorijoje esančioje atominėje elektrinėje“. Jose dalyvavo Aplinkos, Sveikatos apsaugos, Socialinės apsaugos ir darbo, Krašto apsaugos, Užsienio reikalų, Vidaus reikalų, Švietimo ir mokslo, Ūkio, Žemės ūkio, Susisiekimo ministerijų, Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos Grėsmių valdymo ir krizių prevencijos biuro, Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, Policijos departamento, Radiacinės saugos centro, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Vilniaus miesto, Vilniaus ir Švenčionių rajonų savivaldybių atstovai.

Šių pratybų tikslas buvo – įvertinti civilinės saugos sistemos subjektų pasirengimą įgyvendinti Valstybinio gyventojų apsaugos plano branduolinės ar radiologinės avarijos atveju projekto pakeitimus, perspėjimą ir visuomenės informavimą, patikrinti branduolinės avarijos ir jos padarinių vertinimo bei prognozavimo galimybes, gyventojų evakavimo organizavimą ir kt.

Pratyboms vadovavo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius vidaus tarnybos pulkininkas leitenantas Kęstutis Lukošius.