Dėl sausros siūlys skelbti valstybės lygio ekstremaliąją situaciją

Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija posėdyje nutarė dėl sausros siūlyti Vyriausybei skelbti valstybės lygio ekstremaliąją situaciją. Pasak komisijos pirmininko, vidaus reikalų ministro Eimučio Misiūno sausra yra padariusi nemažą žalą, pasėliai yra nukentėję, todėl vienbalsiai nuspręsta kreiptis į Vyriausybę.

„Ūkininkai negalės pretenduoti į visas išmokas, bet ekstremalioji situacija jiems leis atsisakyti arba nevykdyti visa apimtimi susitarimų su prekybininkais, su Europos Sąjungos tiekėjais. Tai leis tiekti tiek produkcijos, kiek jie pagamino“, – sakė E. Misiūnas.

Žemės ūkio ministerija prognozuoja, kad sausringasis periodas gali užsitęsti net iki rugpjūčio vidurio, vasarinių pasėlių derlius Lietuvoje gali būti apie trečdaliu mažesnis nei pernai.

Šiuo metu ekstremaliąją situaciją dėl augalų žūties žemės ūkyje yra paskelbusios 12 šalies savivaldybių: Varėnos rajono, Alytaus rajono, Marijampolės, Lazdijų rajono, Kalvarijos, Šilutės rajono, Šakių rajono, Druskininkų, Rokiškio rajono, Šalčininkų rajono, Kaišiadorių rajono, Telšių rajono.